Entliczek-pentliczek czerwony stoliczek...

18 października 2019

17 i 18 października 2019 r. w Centrum Bibliotecznym odbyły się jesienne warsztaty. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej Nr 6 w Świnoujściu. Jako główną atrakcję przygotowaliśmy dla nich: JABŁKO i związane z nim zadania i ciekawostki, ale to nie było oczywiście wszystko.

Odczytany wiersz Jana Brzechwy „Entliczek – pentliczek”, eksperyment z pływającymi po wodzie jabłkami, sprawdzenie sprawności fizycznej, to tylko niektóre punkty programu przygotowane dla najmłodszych. Wspólnie pogłębialiśmy wiedzę na temat jabłka i jego właścwości oraz promowaliśmy jedzenie warzyw i owoców. Na zakończenie ciekawych warsztatów, każdy uczestnik mógł posmakować pysznych jabłek, które przyciągały swym smakiem i zapachem. Warsztaty poprowadzili uczniowie z klasy 2d: Kacper Ruciak, Oliwia Kmieć, Wiktoria Kozak, Martyna Buksa, Wojtek Zalewski, Paulina Harasimowicz. Z klasy 2 C: Maria Iwaszkiewicz, Natalia Molga, Natalia Siwek, Julia Kula, Aleksandra Krupińska i Kasia Achramowicz.

Warsztaty zorganizowały i o nich niniejszym poinformowały: Joanna Szafrańska, Edyta Rozenfeld.