Ach, cóż to był za bal, czyli Studniówka 2019

31 stycznia 2019

Zegar tyka i nieubłaganie odmierza czas do rozpoczęcia egzaminów maturalnych. A może "nieubłaganie" nie jest tu dobrym słowem, bo sugeruje coś negatywnego? A przecież matury to koniec szkoły, to początek drogi ku prawdziwej dorosłości, to... wolność, której młodzież tak pragnie! 😉 Studniówka wyznaczająca bardzo konkretną perspektywę czasową tej POZYTYWNEJ życiowej zmiany, w tym roku zaczęła się dokładnie 101 dni przed pierwszym egzaminem maturalnym - po północy to już jednak było równe 100 dni! I zaprzeczyć temu zapewne nikt nie zaprzeczy, że było to przeżycie wspaniałe, niepowtarzalne, magiczne... Wśród dekoracji imitujących atmosferę kasyna w Las Vegas przygotowanych pod kierunkiem p. Moniki Wawrzyniak, w blasku świec na stołach, wśród migoczących świateł dyskotekowych, czas do godziny 6 rano upłynął bardzo szybko. Nie udałby się ten bal tak bardzo, gdyby nie pełna poświęcenia praca wszystkich wspaniałych Rodziców z Komitetu Studniówkowego, którym niniejszym pięknie dziękujemy!

Uczestniczyło w naszej studniówce 83 uczennic i uczniów, dyrekcja Liceum, grono pedagogiczne z wychowawcami klas III - paniami Anną Więzowską, Beatą Czajkowską, Violettą Piórską i panem Tomaszem Stróżkiem. Był z nami także gość specjalny: wiceprzewodniczący Rady Miasta Świnoujścia p. Marek Niewiarowski, który mówiąc o zbliżającej się maturze, zwrócił się do młodzieży m.in. tymi oto znamiennymi słowami: "Życzę Wam odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi w wymarzonym kierunku. (...) Ale dzisiaj, życzę Wam niezapomnianej zabawy i mam nadzieję, że ten bal zawsze będzie dla Was wspaniałym wspomnieniem młodości!" Na pewno tak! 🙂

Bal studniówkowy "to jeden z ostatnich sygnałów mówiących o tym, że nieuchronnie zbliża się czas bardzo ważnego egzaminu, od którego wyniku często zależy dalsza droga życiowa" - napisał w liście do naszych trzecioklasistów Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. "To od Was w dużej mierze zależy, jak odnajdziecie się w dorosłym życiu. Wybierzcie tak, aby nauka i praca przynosiły radość, inspirując do dalszych działań. Pamiętajcie też zawsze o tym, by Waszym celom przyświecała odwaga, dobro i prawda" - pisał dalej Pan Prezydent. "Niech czas dzisiejszego Balu upłynie Państwu w pięknej i niepowtarzalnej atmosferze, a jego magia niech długo jeszcze trwa w Waszych sercach". List od Pana Prezydenta odczytał Pan Dyrektor Piotr Adamczyk, zanim wypowiedział tak bardzo oczekiwane słowa: "Poloneza czas zacząć!" Po tygodniach ćwiczeń pod bacznym okiem p. Krystyny Kułagi młodzież była gotowa!

POLONEZY (film i montaż: Agnieszka Żychska)

Bardzo pięknie zmontowała film z polonezów Telewizja Świnoujście - serdecznie dziękujemy!

REPORTAŻ TV ŚWINOUJŚCIE

Po polonezach, którym zawsze jednak towarzyszy mniejsze lub większe napięcie i stres, uczestnicy Balu najpierw pozowali do zdjęć, spożyli pyszny obiad i po nim natychmiast rozkręciła się wspaniała, intensywna zabawa, do której wciągnięci zostali także nauczyciele! Studniówkowe życie potoczyło się w zawrotnym tempie! DJ KJali & Dj Roobi dali bawiącym się tylko kilka chwil wytchnienia wyciszając szaloną, taneczną muzykę w przerwach na pokaz tańca w wykonaniu Agnieszki Pańko (2a) i Dawida Petersena (3d) - tancerzy z międzynarodową najwyższą klasą S, występy klas 3A i 3D oraz oczywiście na wprowadzenie okazałych tortów tuż przed północą.

To jednak jeszcze nie był koniec atrakcji - w tajnym głosowaniu wybrano Królową i Króla Balu, którymi zostali: Aleksandra Labiś (3b) i Dawid Leszczyna (3d)! Skrót tych elektryzujących wydarzeń i migawki z energetycznych tańców do białego rana można zobaczyć na poniższych zdjęciach i filmikach - zapraszamy do obejrzenia!

ZABAWA

POKAZY, KRÓLOWA I KRÓL BALU, WNIESIENIE TORTÓW

(filmy i montaż: Agnieszka Żychska)

Serdecznie polecamy reportaż Telewizji Słowianin i pięknie dziękujemy ekipie telewizyjnej za jego przygotowanie!!!

REPORTAŻ TV SŁOWIANIN

Studniówka 2019, teraz jeszcze intensywnie przeżywana, powoli przejdzie do miłych wspomnień, ustąpi miejsca nowym emocjom. Oby jednak jej duch i nastrój trwały w nas jak najdłużej!

Zdjęcie główne: klasa 3b tańczy poloneza, fot. Katarzyna Nadworna