Akademia Sztuki z wizytą w Mieszku

Akademia Sztuki z wizytą w Mieszku

Nic bardziej przyjemnego dla nauczycieli, niż gdy po latach pojawia się w szkole (tym razem sam i z własnej nieprzymuszonej woli) nasz dawny uczeń. Takie spotkania zawsze są niezwykle miłe, a jeśli jeszcze płynie z nich korzyść dla kolejnych młodszych pokoleń, to nasza duma nie ma po prostu granic!

Kolejna już taka wizyta miała miejsce całkiem niedawno, bo 26 lutego bieżącego roku. Z inicjatywy Piotra Wardziukiewicza, studenta Akademii Sztuki w Szczecinie i absolwenta „Mieszka”, rocznik 2016, odbyło się w naszej szkole niezmiernie interesujące spotkanie z przedstawicielami Akademii, spotkanie ciekawe bynajmniej nie tylko dla osób myślących o artystycznych studiach czy takiej właśnie karierze zawodowej. Zawsze przecież warto zerknąć chociaż przez „uchylone okienko” do świata fascynującego swoją innością.

W spotkaniu udział wzięły klasy 1a, 1c i 1d. Wśród gości był Pan Prorektor ds. artystycznych, studenckich i współpracy międzynarodowej dr hab. Waldemar Wojciechowski, profesor nadzwyczajny, oraz Pani Prodziekan Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów dr hab. Danuta Dąbrowska-Wojciechowska, profesor nadzwyczajny. Przewodnikiem po wirtualnym świecie swoich doświadczeń i osiągnięć na Akademii Sztuki był właśnie nasz absolwent Piotr, a Pani i Pan Profesor jako jego mentorzy pięknie go wspierali. Serdecznie jeszcze raz dziękujemy za to spotkanie! 

Ulotki prezentujące poszczególne wydziały Akademii Sztuki w Szczecinie

Na tym jednak nie koniec, gdyż koniecznie jeszcze przecież musimy dodać chociaż parę słów o naszym absolwencie.

Piotr Wardziukiewicz jako artysta pedantycznie podchodzi do wszystkiego, za co się bierze. Specjalizuje się w szeroko pojętej sferze typografii i liternictwa. Projektuje autorskie kroje pism, logotypy, plakaty, książki, publikacje multimedialne oraz wiele innych rzeczy (przykłady w galerii poniżej). Jego prace trzykrotnie były prezentowane w Muzeum Narodowym w Szczecinie. W 2017 roku jego autorski logotyp znalazł się na wystawie „Salone del Mobile” w Mediolanie. Jest dyrektorem kreatywnym w kilku przedsięwzięciach, kreuje własną markę pod własnym nazwiskiem, prowadzi krawieckie Atelier w firmie rodzinnej oraz współpracuje ze szczecińskimi firmami z sektora kreatywnego. 

Brawa dla tego Pana! Życzymy wszelkiej pomyślności w dalszych działaniach i niewyczerpanych twórczych natchnień artystycznych!

Polub nas: