Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2018

A czy wiecie o tym dniu radosnym,

O tym Maju Trzecim, co wniósł oddech wiosny?

I zwiastował Odrodzenia Święto

Tęczami barwnymi, zorzą uśmiechniętą?

26 kwietnia na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się w naszej szkole apel  związany z uczczeniem bardzo ważnego w naszej historii wydarzenia, którym było uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Grupa uczniów w składzie:

1b – Paulina Felician, Natan Gawryś, Julia Kasprzak, Aleksandra Skórka

1d – Małgorzata Eichelberger

2d – Aleksandra Caban, Oliwia Hrycek, Julia Jackowska, Gabriela Kruk, Dawid Leszczyna, Filip Litwiniec

przedstawiła zebranym przekrojowy rys historyczny od roku 1791 po lata 90-te XX wieku, ukazując jak silnie dokument ten związany był z dziejami naszego narodu, stając się niejako barometrem naszej wolności i niezawisłości.

Na zakończenie apelu, zarówno dla uczczenia Konstytucji 3 Maja jak i podkreślenia naszej jedności wszyscy uczniowie i nauczyciele stanęli do zdjęcia z kartkami w kolorach naszej flagi, aby ją symbolicznie utworzyć.