BBW - Be Bright and Write! - wyniki konkursu literackiego

7 kwietnia 2020

Drodzy Uczniowie! Wspaniali uczestnicy anglojęzycznego konkursu literackiego "BBW - Be Bright and Write"!

By wyrazić, pod jak wielkim jesteśmy wrażeniem Waszych prac, organizatorki musiałyby mieć taki talent literacki jak Wy!  Stworzyliście bowiem nowe światy, zabraliście nas w pełną wrażeń podróż w czasie i przestrzeni, pisaliście wiersze, pomysłowo wzbogacaliście swoje prace muzyką, a nawet ilustracjami graficznymi! Ciepło i często z humorem opisywaliście swoich bohaterów, każąc im przeżywać zapierające dech przygody - czy to we śnie, czy na jawie, w odległej, historycznej Mezopotamii, w bliższych nam Niemczech, w ukraińskiej szkole, w Nowym Jorku, Londynie, czy w całkowicie bajkowych królestwach... Wasza wyobraźnia po prostu nie zna granic!

Z wielką przyjemnością możemy powiedzieć, że wśród nadesłanych prac nie było prac słabych i należało się tylko dobrze zastanowić, które z tych bardzo dobrych prac są najlepsze. Kryteria, jakimi się kierowałyśmy, to oczywiście nie tylko jakość języka angielskiego, ale takie walory literackie jak kompleksowość i spójność stworzonego świata: opis miejsc, w których toczy się akcja, charakterystyka bohaterów i ich wzajemnych relacji, pomysłowość i oryginalność wątków oraz stopień urozmaicenia wykorzystanych środków literackich, takich jak: dialogi, opisy i sposoby przedstawienia sekwencji wydarzeń prowadzących logicznie do realizacji tematu.

Biorąc wszystko to pod uwagę, informujemy i Was, i społeczność szkolną, że zwycięzcą drugiej edycji konkursu jest ADAM CIECHOWSKI z klasy 1e, drugie miejsce przypada BOGNIE BŁASZAK z klasy 1f za świetną pracę pod tytułem "A story of Ice Wine", a trzecie miejsce przyznałyśmy JULII PIERSIE z klasy 3b, autorce wspaniałej pracy pt. "Work Town". Wszyscy otrzymacie cząstkową ocenę celującą wagi 4 oraz nagrody rzeczowe, które wręczymy podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego (albo rozpoczęcia nowego - zależnie od rozwoju sytuacji epidemicznej). Wszyscy pozostali uczestnicy zasługują na wyróżnienie i otrzymają ocenę cząstkową celującą wagi trzy. Prace będziemy stopniowo publikować w gazetce MCB. Bardzo, bardzo serdecznie gratulujemy Wam talentu i dziękujemy za udział w konkursie!

Część uczestników już kończy naszą szkołę - mamy nadzieję, że nie przestaniecie pisać! Część pozostanie z nami jeszcze kilka lat - jesteście literackimi diamentami i zainspirowaliście nas do stworzenia koła literackiego. Spotkania zaproponujemy Wam w przyszłym roku szkolnym, a gdy tylko będzie możliwość, chętnie porozmawiamy ze wszystkimi uczestnikami konkursu na temat Waszych prac indywidualnie.

Organizatorki: Agnieszka Żychska, Patrycja Cackowska