Cała Polska czyta dzieciom - „Baśń o Aladynie i cudownej lampie”

18 czerwca 2018

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. 14 i 15 czerwca zaprosiliśmy do naszej szkoły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 ( kl. III), ze Szkoły Podstawowej nr 1 (kl. I i III), z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Perełki Bałtyku” oraz Aktywnego Przedszkola „Kogut”. Osobiście też złożyliśmy wizytę u dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świnoujściu.

Przybyłych gości przywitał pan dyrektor Piotr Adamczyk. Kolorowe stroje bohaterów i odpowiednio dobrana muzyka podkreślały egzotykę krajów dalekiego wschodu. Błyszczące klejnoty i wykonana przez uczniów scenografia przykuwały wzrok zaciekawionych dzieci, a wypowiadane przez czarnoksiężnika Dżafara zaklęcia: „Hokus, pokus, ula, hula, bim sala bim”, wprawiały w zachwyt i wielkie oczekiwanie na to, co za chwilę się stanie. Pojawiający się Dżin, kolorowa papuga i wesoła małpka bawiąca się piłką, sprawiały, że dzieci bardzo żywiołowo reagowały na humorystycznie ukazane perypetie tytułowego bohatera. Przedstawienie nie tylko bawiło, ale także zwracało uwagę na takie wartości jak uczciwość, szacunek i odpowiedzialność.

Dodatkową atrakcją dla dzieci były pytania przygotowane przez uczennice, dotyczące przedstawienia oraz historii Aladyna. Każde dziecko otrzymało drobny upominek zrobiony przez naszą zdolną młodzież.

W bajkowy świat zaprosili: Agata Majewska 1A, Paulina Felician 1B, Julia Piersa 1B, Sebastian  Koweła 1C, Martyna Knap 1C, Dawid Orłowski 1C, Damian Wlazło 1C, Gabriela Kruk 2D, Piotr Kameduła 2D, Julia Winiarska 2D, Filip Litwiniec 2D, Weronika Kotowska 2D, Tytus Roksela  2D, Rafał Piotrowski  2D, Wiktoria Piotrowska 2B,Denis Janiak 2A1, Joanna Zając 1C, Marta  Czarnowska 1C, Natalia Szczepaniak 1C, Anna Bukowska 1C, Magda Paszke 1C, Oliwia  Chruszczyk 2B, Kasia Krupińska 2B

Opiekunowie: Iwona Dominiak, Joanna Szafrańska, Edyta Rozenfeld