#cojaczytam

13 listopada 2018

"Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..." /Cornelia Funke/

O tym, że młodzież lubi czytać, wiadomo nie od dziś.

Półki w księgarniach, bibliotekach i sklepach uginają się pod ciężarem książek. Oferta czytelnicza jest bardzo bogata. Równie bogaty jest też program naszego Centrum Bibliotecznego, które w ramach kampanii #cojaczytam zorganizowało akcję promującą czytelnictwo wśród młodzieży.

7 listopada 2018r. na długiej przerwie, tłum czytających licealistów został (przy)łapany i uwieczniony obiektywem szkolnego aparatu. Przerwa na czytanie przyciągnęła zaciekawionych nauczycieli i uczniów , którzy zaglądali do nas w oczekiwaniu na kolejne atrakcje. A atrakcji tego dnia było sporo: od słodkości, po specjalnie zaprojektowane przez naszego licealistę zakładki do książek. Przyłapani na czytaniu uczniowie chętnie pozowali do zdjęć, co zresztą widać po ich wesołych minach i humorach.

Cała akcja jest częścią konkursu, w którym bierzemy udział, ogłoszonego przez Fundację Nowoczesna Polska.

Joanna Szafrańska

Edyta Rozenfeld