Czuwaj! Spotkaliśmy się z druhem Antonim Lipińskim

7 października 2022

6 października 2022 roku wszyscy uczniowie klas pierwszych spotkali się z druhem seniorem hm Antonim Lipińskim. Była to lekcja niezwykła.

Druh zapoznał młodzież z historią powstania skautingu oraz polskiego harcerstwa, oraz krótko przedstawił działalność Harcerskiego Kręgu Seniora Kotwica w Świnoujściu, którego siedziba znajduje się w suterenie naszej szkoły. Najwięcej czasu druh Lipiński poświęcił na opowieści o czynach młodych harcerzy z Szarych Szeregów i ich udziale w Powstaniu Warszawskim.

Trzeba przyznać, że druh Lipiński potrafi przykuć uwagę młodzieży. Nic dziwnego! Harcerzem jest już od 72 lat, od 68 działa jako instruktor. W Świnoujściu mieszka od 1963 roku.

Harcerski Klub Seniora serdecznie zaprasza wszystkich uczniów (i rodziców) do harcówki przy naszej szkole. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 16.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie.