Dobro wraca, czyli o tegorocznym Benefisie

9 grudnia 2016

6 grudnia dla każdego z nas jest dniem, który obfituje w przyjemne wydarzenia, spotkania, uściski i prezenty. Lecz są też takie osoby, które na przyjemności nie mogą sobie pozwolić tego ani innego dnia.

Klasa 1B pod opieką pani Violetty Piórskiej zapragnęła to zmienić. Czując nadchodzącą aurę tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, zaprosiliśmy społeczność szkolną na coroczny Benefis Mikołajkowy, chcąc przekazać całość zebranych podarunków na rzecz Świetlicy Środowiskowej na ul. Hołdu Pruskiego.

Klasa 1B z Gabrielą Kruk, Martyną Zieńko, Mateuszem Koczkodajem, Dawidem Leszczyną i Michałem Krajewskim odkryli tajemnice zarówno rodzinnych przygotowań świątecznych jak i tych mikołajowych. Humorystyczne scenki przeplatane były dobrze wszystkim znanymi piosenkami świątecznym i kolędami. Odwiedziny Józefa i Maryi z małym Jezuskiem podczas kolacji wigilijnej przypomniały nam prawdziwy powód obchodów Bożego Narodzenia, o którym często zapominamy. Mimo radosnej atmosfery przedstawienie miało zachęcić nas do przemyśleń na temat obchodzenia świąt, priorytetów w naszym życiu i spędzania czasu z rodziną. Czy w święta chodzi o to, aby brać czy może dawać?

Benefis był debiutem scenicznym klasy 1b, przygotowania przyniosły nam wiele radości. Cieszymy się, że hojność wszystkich członków naszej szkolnej społeczności: uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych umili święta potrzebującym.
Dziękujemy za wspólną zabawę i dary serc!

Zebraliśmy:

Artykuły szkolne -
zeszyty duże - 2 szt
zeszyty 96 kartkowe w kratkę 8, w linię 5 szt
zeszyty 60 kartkowe w kratkę 9, w linię 5 szt.
zeszyty 32 kartkowe w kratkę 2, w linię 1
zeszyty 16 kartkowe w kratkę 4 szt.
Pisaki 5 kompletów
farbki 3 pudełka
kredki 2 pudełka
długopisy 18 szt.
notes 1 szt.
Słodycze -
czekolady duże 9 szt. , małe 58 szt
batony 30 szt
wafelki 23 szt.
cukierki 13 paczek
ciastka 30 paczek
czekoladki, bombonierki - 15 szt.
cukierki luzem ok. 2 kg
mikołaje czekoladowe 10 szt