Drzwi Otwarte 2019

3 kwietnia 2019

Odwiedziła nas dzisiaj bardzo pokaźna grupa sympatycznej, fajnej młodzieży poszukującej swojego miejsca w życiu na najbliższe 3 lub 4 lata. Około 200 uczennic i uczniów klas 3 gimnazjum i klas 8 szkół podstawowych trzeba było podzielić na dwie grupy: podczas gdy pierwsza "zmiana" była w auli, pozostali zwiedzali szkołę, a potem role się odwróciły. W auli szkoły nasi przyszli, miejmy nadzieję, uczniowie, wysłuchali krótkiego wystąpienia Pana Dyrektora Piotra Adamczyka i obejrzeli prezentację o szkole, która w błyskawicznym skrócie zapoznała zgromadzonych z najważniejszymi aspektami naszego mieszkowego życia. Potem, przedstawiciele wszystkich klas drugich scharakteryzowali swoje profile. Prezentacje te, szczególnie w drugiej turze, spontanicznie zamieniły się w mini konkurencję, która klasa lepsza i w której jest więcej utalentowanych osób! 🙂 Gdy pierwsza grupa gości już wysłuchała wszystkiego, co było do wysłuchania i zobaczyła wszystko, co było do zobaczenia w auli, udała się zwiedzać szkołę. Śmiałków nie ominął sprawdzian z geografii i pokazy chemiczne, a nawet lekcja... języka łacińskiego! Po takich atrakcjach można już było trochę odpocząć oglądając wystawy (artystyczne, o Narodowym Banku Polskim, o Morzu Bałtyckim, historyczne) i fragmenty przedstawień teatralnych, porobić sobie zdjęcia w czytelni, a także po prostu porozmawiać z uczniami i nauczycielami czekającymi w klasach.

Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas swoim młodszym koleżankom i kolegom, i dużą część dzisiejszego tak pięknego popołudnia spędzili w szkole! Jesteście naprawdę świetni, wspaniale, że można na Was liczyć!