16 października 2018

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej już za nami. 13 października spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć przygotowany przez klasę 2b, wzmocnioną o osoby z klasy 3d, program artystyczny oraz poznać wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego, co od kilku lat jest już tradycją w naszej szkole.

Nowy skład RSU w składzie: Weronika Otocka (2b), Wiktoria Góra (2b), Wójcik Karolina (2d), Aleksandra Denysiuk (2c), Dawid Prokop (1b), Tymoteusz Stryczyński (1a) i Hubert Jakubowski (1a) przedstawiła opiekunka Rady p.Katarzyna Dudeńko. Odchodzący z Rady trzecioklasiści (Dawid Leszczyna, Tymoteusz Chrobok i Aleksandra Kajdasz) zostali pożegnani przez Pana Dyrektora Piotra Adamczyka tradycyjnymi drobiazgami i słodkim upominkiem. Następnie przedstawione zostały wyniki wyborów na nowego opiekuna Rady Samorządu Uczniowskiego, którym została pani Patrycja Cackowska, również powitana w składzie słodkim upominkiem!

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny, z dużym przymrużeniem oka ukazując szkolną rzeczywistość przez pryzmat piosenek i podejrzanej ukradkiem klasyfikacyjnej rady pedagogicznej. Najbardziej chyba przypadł wszystkim do gustu ten oto skierowany do nauczycieli fragment piosenki w brawurowym wykonaniu dziewcząt z klasy 2b:

Lubię szkołę, lecz ten problem
zawsze działa mi na nerwy:
wszystkie lekcje są za długie,
a za krótkie wszystkie przerwy.

Więcej luzu w szkole dajcie
I na lekcjach nie pytajcie,
I na przerwach nie pilnujcie,
I w dzienniczki nie wpisujcie!

(na melodię : "Hej, sokoły!")

Na zakończenie spotkania przedstawiciele samorządu wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły karnety z życzeniami przygotowane przez uczniów klas pierwszych oraz słodkie upominki upieczone przez przedstawicieli klas 1a, 1c, 1d i 2b, którym jeszcze raz bardzo dziękujemy! 🙂 Był to bardzo udany dzień: wesoły, momentami wzruszający i ..."pyszny"! 🙂