Gala Przedsiębiorczości w Warszawie z udziałem naszej delegacji

15 kwietnia 2017

12 kwietnia 2017 roku delegacja naszej szkoły w składzie: szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości p. Lidia Sokołowska oraz uczniowie Olga Babkinis i Bartosz Zaleski z klasy 2b oraz Michał Materka z klasy 2c uczestniczyli w Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uroczystość była podsumowaniem XIII edycji Dnia Przedsiębiorczości w 2016r., w której Mieszko zostało uhonorowane prestiżową statuetką i dyplomem nadającym już po raz kolejny szkole tytuł "Najaktywniejszej szkoły w programie Dzień Przedsiębiorczości 2016 za wspieranie młodych ludzi w podejmowaniu trafnych wyborów edukacyjnych i zawodowych". Warto dodać, że w ubiegłorocznym programie organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości wzięło udział aż 699 szkół z całej Polski i znaleźć się w gronie 20 najaktywniejszych szkół to duży zaszczyt oraz wyróżnienie.

Nasza szkoła jest jedną z dwóch nagrodzonych szkół w województwie zachodniopomorskim! Przedsiębiorczość w Mieszku górą!

Wśród zaproszonych gości była obecna pani wiceminister edukacji Marzena Machałek, pani przewodnicząca Rady Fundacji Iwona Sroka oraz Komitet Honorowy Dnia Przedsiębiorczości w składzie: prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, poseł na Sejm RP pani Ewa Tomaszewska i prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości pan Zbigniew Modrzewski, który otworzył uroczystą galę. Uroczystość uświetnił koncert dwóch młodych wiolonczelistów - Gustawa i Wojciecha Bafeltowskich - stypendystów Funduszu na Rzecz Dzieci oraz laureatów wielu konkursów muzycznych. Na koniec był czas na pamiątkowe zdjęcia i zwiedzanie Warszawy.

Projekt objęty honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy ma na celu włączenie osób dorosłych, wolontariuszy z firm i instytucji w edukację młodzieży. Uczniowie w czasie jednodniowych praktyk mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmy oraz pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

Uroczyste spotkanie było jednocześnie inauguracją XIV edycji programu Dzień Przedsiębiorczości, który odbędzie się już 26 kwietnia 2017 roku! Oczywiście będziemy po raz kolejny uczestniczyć w tym wydarzeniu.

/tekst: Lidia Sokołowska - szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości/