Klasa ID w Warszawie

9 kwietnia 2019

W dniach od 02 do 06 kwietnia 2019 r. odbyła się wycieczka klasy I D do stolicy naszego kraju.

Młodzież zwiedziła wiele miejsc. Pierwszego dnia: relaksowaliśmy się w Muzeum Chopina, poznawaliśmy świat oczyma niewidomych na Niewidzialnej Wystawie, w teatrze Studio Buffo obejrzeliśmy kultowy musical dla młodzieży pt. „METRO” w nowej obsadzie. Drugi dzień był bogaty w treści historyczne i naukowe. Wzięliśmy udział w lekcji historii w Zamku Królewskim, przeszliśmy częścią Starego Miasta do Muzeum POLIN, by wczesnym wieczorem dotrzeć do Muzeum Powstania Warszawskiego. Największe wrażenie zrobiły na nas rekonstrukcje kanałów, obrazy dzieci w powstaniu i krótki film 3D, obrazujący popowstaniowe zniszczenia Warszawy. Trzeciego dnia zwiedziliśmy PGE Stadion Narodowy, szaleliśmy na trampolinach i innych atrakcjach w Hangarze 646 na Targówku. Ostatnim punktem edukacyjnym było Centrum Nauki „Kopernik”. Warto poznawać ciekawe miejsca i się rozwijać!

informacja: Iwona Dominiak