Nasz Pan Dyrektor zasłużony dla dobra Narodu!

17 marca 2020

W trudnych czasach każda dobra wiadomość jest na wagę złota - a nawet - w tym wypadku na wagę czegoś jeszcze cenniejszego! Koronawirus opanował wyobraźnię, ale przecież obok niego i razem z nim życie toczy się dalej, odbywają się operacje, ratowane jest ludzkie życie, w dalszym ciągu czymś niezwykle cennym jest dar naszej krwi. Szanowni uczniowie, przykład idzie z góry, o czym z wielką przyjemnością informujemy!

W sobotę (7 marca) podczas uroczystości w Szczecinie dyrektor naszej szkoły - Pan Piotr Adamczyk odebrał odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaka przyznawana jest przez Ministerstwo Zdrowia honorowym dawcom krwi w uznaniu za zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Pan Dyrektor po raz pierwszy oddał krew jeszcze... jako uczeń liceum - w 1995 roku. Od tamtego czasu upłynęło… wiele osocza, płytek krwi i krwi pełnej – w sumie około 75 litrów. Od 2008 roku Pan Piotr Adamczyk jest również zarejestrowany jako potencjalny dawca komórek macierzystych, potocznie nazywanych szpikiem kostnym.

Brawo, jesteśmy dumni!