Obchody Dnia Sybiraka

18 września 2018

17 września 2018 roku odbyła się uroczystość miejska poświęcona Sybirakom, ofiarom Rosji Sowieckiej. W uroczystości wzięli udział reprezentanci władz miejskich na czele z Prezydentem miasta, Sybiracy na czele z panią Marią Zając, delegacje szkół, mieszkańcy miasta oraz goście. Uroczystość tę tradycyjnie wraz z wojskiem przygotowała młodzież naszej szkoły pod opieką pani Ewy Kowalskiej, Joanny Szpytko, Iwony Dominiak. Niezwykle wzruszającą częścią był apel poległych oraz program artystyczny. Wykorzystaliśmy wspomnienia Sybiraków, napisane przez nich wiersze oraz klasykę poezji polskiej. Tym razem, główną bohaterką naszego programu stała się Matka Sybiraczka. Program uświetniły znane polskie pieśni np. „Polskie kwiaty”. Powinniśmy pamiętać naszą historię, być z niej dumni i szanować nasz pełen tradycji kraj.

Uczniowie występujący podczas uroczystości: Damian Wlazło, Jakub Pepliński, Nikodem Andrysiak, Sebastian Koweła, Emilia Deptuła, Martyna Knap, Dawid Orłowski, Małgorzata Eichelberger, Gabriela Kruk, Anna Teresko.

Zdjęcia - Katarzyna Michalska

Autor: Dawid Orłowski, IIC