Reprezentanci "Mieszka" na 8 Kongresie Młodych Matematyków Polskich

30 września 2022

W dniach 22.09-25.09 uczniowie klasy 2a i 3a - Martyna Wojciechowska, Michał Szumny, Jakub Rudziński oraz Dawid Tomaszczuk, wraz z Panią Anną Mumot, uczestniczyli w 8 Kongresie Młodych Matematyków Polskich w Łodzi zorganizowanym przez Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk, przy współudziale Kolegium Dziekanów i Dyrektorów jednostek posiadających uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk matematycznych.

Wydarzenie to zrzeszało zainteresowanych matematyką uczniów liceów i techników z całej Polski. Młodzież ta miała przyjemność uczestniczyć w wykładach wygłaszanych przez wybitnych matematyków na łódzkich uczelniach. Chętni uczniowie mieli możliwość samodzielnego zaprezentowania wykładu na wybrany przez siebie temat związany z matematyką. Poza możliwością zobaczenia Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej uczestnicy mieli również okazję zwiedzić samo miasto. Odwiedziliśmy również łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1. "Cały wyjazd wywarł ogólnie bardzo pozytywne wrażenie, była to świetna okazja do zdobywania nowych doświadczeń oraz poznawania ludzi o podobnych zainteresowaniach," mówi Martyna Wojciechowska.

Kongres Młodych Matematyków Polskich jest cyklicznym wydarzeniem, odbywającym się we wrześniu (początkowo co cztery lata, obecnie co dwa) w różnych ośrodkach akademickich, na którym spotykają się uzdolnieni matematycznie uczniowie szkół średnich z całej Polski. Reprezentanci  "Mieszka" brali udział w Kongresie po raz drugi.

Strona Kongresu: https://8kmmp.math.uni.lodz.pl/