ROZPOCZYNAMY nowy rok szkolny i witamy nową Panią Dyrektor RENATĘ BRUDNIK!

30 sierpnia 2022

"Mieszko! Start!" - takim bojowym okrzykiem powitała wszystkich na dwuczęściowej uroczystości - dla klas 2-3 i dla klas 1 - klasa 2b z wychowawczynią Panią Żanetą Łukasiewicz!

To było bardzo wyjątkowe rozpoczęcie nowego roku szkolnego - w czerwcu żegnaliśmy kończącego pięcioletnią kadencję i wyjeżdżającego do innego miasta Dyrektora Piotra Adamczyka, a 1 września uroczyście powitaliśmy nową Panią Dyrektor Renatę Brudnik. Aż by się chciało zawołać "Pani Dyrektor! Start!" Tak zapewne wszyscy w duchu wołali ;), natomiast prowadzące uroczystość uczennice klasy 2b Dominika Stefaniak i Lena Zarzeka elegancko i z uroczym uśmiechem przedstawiły Panią Brudnik społeczności uczniowskiej, a członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego wręczyli piękną wiązankę kwiatów i życzyli powodzenia i owocnej współpracy ze społecznością "Mieszka".

Swoją rolę nadal pełnić będzie Pani Wicedyrektor Anna Więzowska! Na zdjęciu widzimy również (od prawej) - panią Edytę Rozenfeld (nauczyciel bibliotekarz) i Katarzynę Piwowarską (wychowawczyni klasy 1a,; matematyka)

Ale to jeszcze nie wszystko jeśli chodzi o wyjątkowy charakter tego dnia. W tym roku mamy bowiem wyjątkowo dużo nowych osób w szkole - dotarła do nas fala uczniów z dwóch roczników, ta grupa, która 8 lat temu zaczynała naukę w szkole podstawowej w wieku 6 LUB 7 lat - jest to tzw. "półtora rocznika", stąd mamy obecnie aż 5 klas pierwszych i to wypełnionych "po brzegi" - blisko 150 nowych uczennic i uczniów! Na korytarzach będzie znowu tłoczno i gwarnie - bardzo się cieszymy i serdecznie witamy w naszym gronie! Jak zaznaczyła Pani Dyrektor - wszyscy zaczynający swoją przygodę w "Mieszku" musieli się o to bardzo postarać: "ja musiałam zdać trudny egzamin przed komisją konkursową, a uczniowie klas pierwszych zdali trudny egzamin po klasie 8 i przeszli zwycięsko procedury rekrutacyjne".

Pani Dyrektor, drodzy Uczniowie klas pierwszych - jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia! Pamiętajmy wszyscy o pięknych snach i marzeniach, nowy rok, nowy początek, dla niektórych nowa szkoła i nowe plany... Jak pięknie zaśpiewała Roksana Jon (kl. 4b):

Widzę światło na wodzie co lśni jak ogień
Daleko stąd
Marzenia są
Dobrze wiem, że to światło woła mnie, woła w drogę
Chcę znaleźć je
Za horyzont biec,
dosyć siły mieć
Gdzie się niebo i morze chcą zejść
Coś woła
Czy blisko stąd Marzenia są?
Wiem, że łódź moją pchał będzie wiatr i mnie wesprze!