Ruszyła akcja pomocy ubogim rodzinom

Ruszyła akcja pomocy ubogim rodzinom

Po raz kolejny ruszamy z akcją pomocy w ramach „Szlachetnej Paczki” Tym razem wybraliśmy dwie rodziny ze Świnoujścia – samotną matkę z 11 córką oraz samotną, schorowaną starszą Panią. Sprawmy by święta były dla nich naprawdę wyjątkowe.

Po raz szósty włączamy się w działania Stowarzyszenia WIOSNA „Szlachetna paczka”. Od dzisiaj aż do 7 grudnia 2017 roku zbieramy dary dla ubogich rodzin ze Świnoujścia, wychodząc z założenia, że RAZEM możemy sprawić, że ich Święta będą wyglądać inaczej. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję! Jesteśmy dużą społecznością i nauczeni przykładami poprzednich lat, które pokazały wielkie serca naszych darczyńców, postanowiliśmy wybrać w tym roku dwie rodziny, których potrzeby opisujemy poniżej. Wszystkie artykuły prosimy przynosić do Szkolnego Centrum Bibliotecznego.

Pierwsza rodzina:

 Pani Urszula (71 l.) jest samotnie żyjącą i chorą osobą. Radziła sobie do tej pory dopóki nie zaczęła chorować na kręgosłup, obecnie jest po dwóch operacjach, a czuje się gorzej niż przed pierwszą operacją. Ból czasami jest tak nieznośny, że kobieta nie może wstać z łóżka. Pani Urszula żyje samotnie, jej jedyny syn wyjechał dawno i założył rodzinę daleko od mamy.

Żywność trwała: herbata owocowa, kawa rozpuszczalna Nescafe, cukier, konserwy mięsne, makaron, olej, warzywa w puszkach, powidła, soki owocowe 100% w kartonie, owoce w puszkach słodycze,  mleko, bakalie,  ogórki kiszone i konserwowe,;

Środki czystości: proszek do prania Vizir, pasta do zębów, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń Ludwik, szampon, szczoteczka do zębów.

Ubrania: Rozmiar: M  Sylwetka: Średnia  – Szlafrok (za kolano), bluzki z długim rękawem, swetry (nie za grube), kapcie.

Inne potrzeby:  kołdra, ręczniki, prześcieradło.

Druga rodzina:

Pani Beata (35 l.)  i  córka Anna (11 l.) wychowuje samotnie córkę Szczególnie trudny dla pani Beaty był moment odejścia ojca Ani, oraz wypadek, któremu uległa jakiś czas temu, przez leczenie i zwolnienia lekarskie jej umowa nie została przedłużona. Od tego czasu obie muszą polegać przede wszystkim na sobie i  wsparciu kilku przyjaciół, którzy im pomagają.

Żywność trwała: herbata, kawa, cukier, olej, mąka, dżem, płatki czekoladowe do mleka, mleko, galaretka.

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon, artykuły dziecięce: szampon dla dzieci + nizoral.

Ubrania: Obuwie: Beata adidasy Rozmiar: 39 Uwagi: ciemne lub białe
Anna adidasy Rozmiar: 40 Uwagi: szare lub czarne
Specjalne upominki:  Anna – torebka na ramię czarna, z frędzlami (nie dziecięca),
p. Beata – perfumy

Szczegółowe informacje dostępne  u wychowawców klas i w Centrum Bibliotecznym.