Spotkanie autorskie z panią Anną Partyką-Judge

30 września 2017

Wyjątkową lekcję języka polskiego przeżyli dziś uczniowie klasy IC i ID. W szkolnej bibliotece zostało zorganizowane spotkanie autorskie z panią Anną Partyką-Judge, absolwentką naszego liceum. Tu, w murach naszej szkoły, powstawały pierwsze teksty
i krótkie formy literackie autorki.

Przez wiele lat była członkinią, a następnie prezeską Klubu Literackiego „Na Wyspie”. Zaczęła od pisania wierszy, jednak potrzeba dzielenia się przeżyciami z innymi sprawiła, że zajęła się prozą. Jej pierwsza książka „Puzzle” to historia Marii - emigrantki, dojrzałej kobiety, która szuka właściwej drogi w swoim życiu. Nowe środowisko, ludzie, stawiają Marię przed wieloma wyzwaniami. Puzzle, które próbuje dopasować bohaterka, nie zawsze pasują do całości.

Autorka opowiadała uczniom, jak ważne jest słuchanie głosu serca, podążanie za swoimi marzeniami i rozwijanie swoich pasji. Uczniowie mieli też okazję poznać najnowszą książkę „Monopoly – gra o wszystko”. To opowieść o współczesnych emigrantach, ludziach, którzy wybrali życie za granicą.
O poświęceniu, pasjach i radości. O poszukaniu właściwego miejsca w świecie.

Jak ważne dla młodych ludzi jest czytanie książek, autorka podkreśliła cytatem Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zachęceni do czytania, czekamy na kolejną powieść, której premiera odbędzie się w kwietniu 2018 roku.

Spotkanie autorskie przygotowały panie Joanna Szafrańska i Edyta Rozenfeld.