Szafkowa rewolucja

11 stycznia 2017

W ciągu najbliższych kilku lat każdy uczeń świnoujskiej publicznej placówki będzie miał swoją szafkę w szkole – taką decyzję podjął prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. Na początek 320 nowych szafek za 44 tys. złotych brutto trafiło do naszej szkoły!

Dzięki temu w tej chwili każdy uczeń ma swoją szafkę, gdzie może zostawić kurtkę, książki itp. "Dziękujemy w imieniu naszej szkolnej społeczności. To dla nas naprawdę duża wygoda i ułatwienie", powiedzieli prezydentowi Michał Materka i Kamila Słupińska - przedstawiciele RSU.

Wcześniej liceum z własnych pieniędzy kupiło 90 szafek. Wniosek o zakup reszty szkoła złożyła do Budżetu Obywatelskiego 2016. Niestety, choć w głosowaniu wniosek poparło aż 418 mieszkańców, to jednak nie wystarczyło, aby mógł być zrealizowany. Jednak już wtedy prezydent Janusz Żmurkiewicz obiecał nam, że będzie o nas pamiętał i gdy tylko pozwolą na to fundusze, to miasto kupi brakujące szafki.

"Pamiętałem o tej obietnicy i gdy tylko pod koniec ubiegłego roku okazało się, że zostały nam pieniądze z rezerwy budżetowej, to zdecydowałem o zakupie szafek", mówi Janusz Żmurkiewicz. "Zdaję sobie sprawę, że takie szafki są potrzebne także w innych szkołach. Dzięki nim uczniowie nie muszą nosić ze sobą książek, mogą w szkole zmienić obuwie. Ponieważ finanse miasta są na dobrym poziomie, to zdecydowałem, że w kolejnych latach kupimy szafki do wszystkich naszych szkół" - czego my, pracownicy i uczniowie "Mieszka" wszystkim szkołom życzymy! 🙂

/Na postawie informacji z BIK Urząd Miasta Świnoujścia/