Szkolny Dzień Edukacji Narodowej

16 października 2017

Szkolny Dzień Edukacji Narodowej już za nami. 13 października spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć przygotowany przez młodzież naszej szkoły program artystyczny oraz poznać wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego, co od kilku lat jest już tradycją w naszej szkole.

Nowy skład RSU w składzie: Aleksandra Kajdasz (2a), Tymoteusz Chrobok (2d), Dawid Leszczyna (2d), Wójcik Karolina (1d), Góra Wiktoria (1b), Janiszewski Marcin (1a), Arczyński Maurycy (1d) przedstawiła opiekunka rady p.Katarzyna Dudeńko. Odchodzący z rady trzecioklasiści (Igor Kaczmarek, Kamila Słupińska, Patrycja Żelazek, Maja Kozłowska i Michał Materka) zostali pożegnani tradycyjnymi drobiazgami i słodkim upominkiem.

Po części oficjalnej i życzeniach dyrektora szkoły p. Piotra Adamczyka złożonych całej społeczności "Mieszka", nasi uczniowie (w składzie: 1b – Julia Kaczmarek, Julia Piersa, Małgosia Michalak, Weronika Otocka, Julia Gosik, Wiktoria Góra, Natan Gawryś, Kinga Skura, Nadia Dydo; 2d- Oliwia Hrycek, Weronika Kotowska, Gabriela Kruk, Filip Litwiniec, Julia Winiarska, Wiktoria Woraczek; 3b – Martyna Zieńko) zaprezentowali przygotowany program artystyczny, z przymrużeniem oka ukazując szkolną rzeczywistość widzianą z perspektywy szkolnego korytarza, urozmaicony utworami muzycznymi jak np.:

(Piosenka "Umieć inaczej" na melodię "Kochać inaczej" zespołu De Mono)

Umieć to nie zawsze znaczy to samo,

można umieć na szóstkę,

można umieć na pałę.

Umieć, żeby zawsze i wszędzie mieć piątkę.

Wierzę, że tak można

gdy ściągę nam ktoś da.

Umieć to nie zawsze znaczy to samo,

można umieć na szóstkę,

można umieć na pałę.

A kiedy odpowiadam, pot się ze mnie leje,

cała klasa się śmieje,

nauczyciel siweje.

Ref: A kiedy przyjdzie na ciebie czas,

a przyjdzie czas na ciebie,

wyrwie cię z ławki od geo pan

lub pani od polskiego.

Pięć pierwszych pytań zadają ci,

ty stoisz jak osiołek.

Następne cztery dobiją cię,

chcesz schować się pod stołem,

lecz wokół stoi tylko ławek rząd,

a to już nie to samo.

Podziękowania należą się również Denisowi Janiakowi z 2a1, który ściągnięty w trybie pilnym usiłował okiełznać wyjątkowo fanaberyjny tego dnia sprzęt nagłaśniający – no cóż, w końcu był to piątek 13-go;)

Na zakończenie spotkania przedstawiciele samorządu wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły karnety z życzeniami (przygotowane przez uczniów klas pierwszych) oraz słodkie upominki wypieczone przez przedstawicieli klas 3a,b i c.