UWAGA Ósmoklasiści! - tworzymy nową klasę, zaktualizowaliśmy regulamin rekrutacji

12 maja 2021

Szanowni Ósmoklasiści!

W roku szkolnym 2021/2022 utworzymy klasę integracyjną z rozszerzonym programem nauczania geografii i języka angielskiego. W związku z tym uprzejmie prosimy o zapoznanie się z zaktualizowanym regulaminem rekrutacji (PROSZĘ KLIKNĄĆ W LINK POD SPODEM i POBRAĆ PLIK):

Regulamin rekrutacji: 2021-22 (DOC)

Regulamin rekrutacji: 2021-22 (PDF)

PRZYPOMINAMY, ŻE REJESTRACJA ONLINE RUSZA 17 MAJA!

Klasy integracyjne liczą od 15 do 20 uczniów, w tym 3 do 5 osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Uczniowie niepełnosprawni kwalifikowani są do tej klasy na podstawie orzeczenia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przez Komisję Rekrutacyjną (po wcześniejszym zgłoszeniu i przedłożeniu orzeczenia na etap szkoły średniej). Pozostali uczniowie przyjmowani są w trybie zwykłej rekrutacji.

W klasie integracyjnej, która jest mniej liczna uczniowie mają możliwość zaistnienia na forum, rozwijania własnych umiejętności, indywidualnego kontaktu z nauczycielem.

Uczniom z orzeczeniem towarzyszy na zajęciach nauczyciel wspomagający.

Program obowiązujący w klasach integracyjnych jest taki sam jak w klasach równoległych.

W przypadku osób z orzeczeniem dostosowuje się niektóre formy nauczania i częściowo sposób sprawdzania wiedzy.

Wszystkich uczniów obowiązuje ten sam program nauczania i ta sama podstawa programowa.