Wielki sukces naszych uczniów w Warszawie

21 czerwca 2022

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w finale ogólnopolskiego konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2022 znalazły się dwie uczniowskie firmy z naszej szkoły.

Wyróżnione miniprzedsiębiorstwa to ARTIFICIA i CREATORS TEAM prowadzone przez uczniów z klas 3b, 3c, i 2b pod opieką dr Lidii Sokołowskiej znalazły się w gronie 20 najlepszych młodzieżowych miniprzedsiębiorstw z całej Polski (jedyni z naszego województwa).

ARTIFICIA:

Amelia Krawczuk - dyrektor naczelny

Weronika Ozimek - dyrektor ds. finansów

Amelia Surudo - dyrektor ds. marketingu

Oliwia Błażejewska - wspólnik

Kaja Rusin - wspólnik

CREATORS TEAM:

Julia Kozioł - dyrektor naczelny

Roksana Jon - dyrektor ds. finansów

Jakub Krzak - dyrektor ds. marketingu

Bogusław Kłosowski - wspólnik

Rafał Puchała - wspólnik

A czym zajmowały się te dwie drużyny? Prosimy przeczytać te bardzo ciekawe prezentacje : Creators Team i ich działalność   Artificia i jej działalność

W dniach 2-3 czerwca 2022r. młodzież godnie reprezentowała szkołę w finale konkursu organizowanego od 1994 roku przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, jako część europejskiego konkursu JA Europe Company of the Year Competition. Patronem Honorowym po raz 6 było Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie, gdzie miał miejsce sam finał konkursu.

W ciągu dwóch dni Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli partnerskich firm i instytucji oraz członków Rady FMP oceniała między innymi: pomysł na biznes, wiedzę i umiejętności prowadzenia firmy, sposób prezentacji, współpracy w zespole oraz rozwiązywania problemów biznesowych, w tym reakcji młodych przedsiębiorców w sytuacjach kryzysowych.

Ponadto, współtwórcy obu firm podeszli do egzaminu zdobywając Entrepreneurial Skills Pass - międzynarodowe certyfikaty poświadczające zdobycie przez nich realnego doświadczenia biznesowego w programie Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo oraz wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych w biznesie oraz na rynku pracy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów zarówno w szkole jak i w biznesie!

dr Lidia Sokołowska