Wygraliśmy siłownię w Budżecie Obywatelskim!

29 października 2018

Tak! To prawda! Będziemy mieć nową siłownię! Nową, bo starą mamy, ale ze względu na warunki lokalowei zużycie sprzętu jest już od dłuższego czasu nieczynna. Dzięki Pani Monice Wawrzyniak, za kilka miesięcy będzie można ćwiczyć na nowym sprzęcie. To właśnie Pani Wawrzyniak osobiście przygotowała projekt i zbierała głosy. "Jednym z pierwszych zakupów będzie bieżnia elektryczna i maszyna wielofunkcyjna," mówi zadowolona z wygranej.

"Była to piąta edycja Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. W tym roku o głosy mieszkańców walczyło 17 projektów w dwóch kategoriach:
1. Tzw. twarde, czyli projekty inwestycyjne
2. Tzw. miękkie, czyli o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym

Cały BO 2019 to kwota 2,2 mln złotych; z podziałem 2 mln złotych na projekty twarde i 200 tysięcy złotych na miękkie.

Wartość jednego projektu inwestycyjnego nie mogła przekroczyć 500 tys. złotych, a prospołecznego, kulturalnego, oświatowego lub sportowego – 40 tys. złotych.

Głosować mogli wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia. Jedna osoba mogła na jednej karcie do głosowania oddać w sumie dwa głosy, po jednym w każdej kategorii.

Oddano 5 tysięcy 597 głosów, z tego niemal 92 procent ważnych."

Projekt złożony przez naszą nauczycielkę wychowania fizycznego o nazwie "Z Mieszkiem po zdrowie - szkolne centrum budowania, rekompensowania i kształtowania prawidłowej postawy ciała młodzieży i dorosłych" zdobył 560 ważnych głosów!

"Wszystkie projekty miękkie, które wygrały, złożyły panie – podsumował prezydent Janusz Żmurkiewicz i dodał: - Przyznam, że wcale mnie to nie dziwi. Zawsze wiedziałem, że świnoujścianki to kobiety kreatywne i zaradne."

My również serdecznie gratulujemy naszej kreatywnej Pani i dziękujemy wszystkim za każdy głos!

(cyt. za BIP UM Świnoujście)