XX Świąteczna Zbiórka Żywności

3 grudnia 2016

W ostatnich dniach listopada i na początku grudnia miała miejsce XX Świąteczna Zbiórka Żywności. Wolontariusze z "Mieszka" zebrali 370 kg! W zbiórce uczestniczyli:
Gabriela Szumilas I b
Klaudia Kuczyńska I b
Aleksandra Labiś I b
Urszula Stobiecka I b
Martyna Sołtysiak I d
Michał Krajewski I d
Tymoteusz Chrobok I d
Sonia Dorula II b
Klara Kita II b
Wiktoria Ławrecka II b
Patrycja Żelazek II b
Milena Ciechanowska II b
Michał Mazur II c
Wiktoria Kamińska III b
Julia Januszewska III b
Beata Machynia III c
Wiktoria Brodnicka III c

Serdecznie dziękujemy za pomoc, za czas, który poświęciliście! Wasza postawa jest godna najwyższej pochwały i uznania!

Zapraszamy też wszystkich do zapoznania się z bardzo wymownymi infografikami.

Organizatorzy pragną dotrzeć z pomocą żywnościową do jak największej liczby osób potrzebujących w Polsce i zapewnić im godne, radosne święta. Chcą także uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby osób żyjących w ubóstwie i zachęcić do dzielenia się na miarę swojej wrażliwości i możliwości. Pomoc dociera do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie.

Pierwsza zbiórka odbyła się w 1996 roku. Od tamtej pory każdego roku w sklepach na terenie całej Polski, przed świętami Bożego Narodzenia, zbierana jest żywność dla potrzebujących. W Świąteczną Zbiórkę Żywności angażuje się ponad 50 000 wolontariuszy! Jest to akcja realizowana przez 32 Banki Żywności.