Mieszko znów Czyta Dzieciom i inne wieści

15 czerwca 2024

Po dwóch latach przerwy wróciliśmy do naszej wieloletniej akcji Czytajmy Dzieciom.

14 czerwca 2024 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci z przedszkola „Bajka” oraz „Kogut”. Korytarze naszej szkoły zapełniły się dziecięcym śmiechem i drobnymi kroczkami. W sali teatralnej nr 201 zaprezentowaliśmy najmłodszym widzom baśń pt. „Królewna i żaba”. Po przedstawieniu treści baśni animowaliśmy grupę 50 przedszkolaków, zadawaliśmy  pytania na temat bohaterów i ich wzajemnych relacji. Dzieci doszły do wniosku, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie, a każde dane słowo powinno być dotrzymane. Zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Dyrektor Renata Brudnik, a TV Słowianin i redaktor Głosu Szczecińskiego- Pani Joanna Maraszek, absolwentka naszej szkoły i dawna aktorka Koła Teatralnego MATTiM, utrwalili nasze występy z pomocą obrazu i słowa. Było wesoło, dzieci aktywnie brały udział w części dyskusyjnej, za odpowiedzi otrzymywały w nagrodę - galaretkę. Każdy został obdarowany zdrową słodkością i bajkową naklejką. Na koniec zrobiono dzieciom pamiątkowe zdjęcia z bohaterami przedstawienia.

Gratulujemy inicjatywy i świetnej komunikacji z przedszkolakami!
Nad całością czuwała Pani Iwona Dominiak.

Wystąpili:

Narrator 1 - Justyna Furmańczyk 2B
Narrator 2 - Anastasiia Onofriichuk 3D
Książę/Żaba - Piotr Zdybel 2B
Królewna - Kornelia Łusiak 3D
Król - Karol Rajner 1E
Królowa - Zofia Szwiec 1D
Ochmistrzyni -  Joanna Wrońska 2D
Dwórki - Joanna Wojciechowska, Karolina Warś, Weronika Nowak 2B
Zdjęcia - Natalia Preus 2B

Warto wspomnieć o wcześniejszej aktywności artystycznej uczniów naszego Liceum. W etapie wojewódzkim 69.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Kołobrzegu wzięli udział: Miguel Domingues Klimek, Zofia Szeliga i jej akompaniatorzy - Aleksander Janota 3B, Oliwia Brzozowicz 4D i Natalia Stefanowicz 4B. Wyróżnienie otrzymał Miguel. Gratulujemy.
I to na tyle z artystycznych ekscesów Uczniów Mieszka. Przed nami jeszcze uroczystość 200-lecia Świnoujścia jako uzdrowiska, ale to już niemal wakacyjne działania, o których oczywiście będziemy informować.

Iwona Dominiak

https://youtube.com/shorts/Eqiya7ukvVo - wypowiedź Pani Dyrektor