Requiesce in pace

2 listopada 2021

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.”
Wisława Szymborska

Jak co roku, tuż przed Dniem Wszystkich Świętych, młodzież z klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami odwiedziła groby naszych zmarłych Nauczycieli - uporządkowaliśmy je tam, gdzie była taka potrzeba, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze - to na pewno jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających tradycji „Mieszka”. Zaświadczamy w ten sposób o naszej wdzięczności, pamięci i kontynuacji historii, uczymy się szacunku. Wychowawczyni klasy 1c, p. Iwona Dominiak, pragnie w sposób szczególny wyróżnić i podziękować najbardziej pomocnym i aktywnym uczniom. Vladyslav Chernata, Michał Ocalewski, Miguel Klimek-Domingues, Jakub Janczewski, Julia Wołkowiecka - dziękujemy również i my za Wasze zaangażowanie i pracę!

zdjęcia z cmentarza: klasa 1c

Zdjęcie główne autorstwa mali maeder z Pexels