Bezpieczne wakacje

20 czerwca 2024

Można powiedzieć, że mamy już wakacje - no prawie! Jeszcze tylko rozdanie świadectw (piątek, godzina 10.00) i jesteście wolni na ponad dwa miesiące! Już teraz życzymy wszystkim cudownego letniego wypoczynku, ale - prosimy - nie zapominajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Poświęćcie chwilę na lekturę i weźcie sobie te reguły do serca!

1. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.

2. Podróżując środkami komunikacji publicznej bądź czujny, zwłaszcza gdy panuje tłok - łatwo paść ofiarą złodziei kieszonkowych.

3. Dlatego nigdy nie noś pieniędzy w jednym miejscu - portfelu, czy kieszeni. Podziel gotówkę na kilka części i schowaj w kilku kieszeniach.

4. Również staraj się nigdy nie zostawiać bagażu bez opieki - niezależnie od tego, czy masz przy sobie cały bagaż, czy tylko podręczny.

5. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.

6. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.

7. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy.

8. Nie rozpalaj ogniska w lesie.

9. Zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów. Przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz większym problemem. Po takich substancjach tracisz samokontrolę a nazajutrz niczego nie pamiętasz. Nigdy nie przyjmuj napojów od nieznanych lub mało znanych Ci osób. Jeśli idziesz na parkiet, napoje zostaw pod opieką osoby zaufanej.

10. Nigdy nie wybieraj się na dyskotekę sam - zawsze w gronie znajomych. Nie wychodź z dyskoteki samotnie - staraj się wracać do miejsca zamieszkania w towarzystwie przyjaciół.

11. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.

112 - centrum powiadamiania ratunkowego,

997 - policja,

998 - straż pożarna,

999 - pogotowie ratunkowe

TELEFON
91 321 26 30
EMAIL
sekretariat@lo-mieszko.pl
ADRES
Ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 2
72-600 Świnoujście
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram