Czytanie dało nam siłę!

25 listopada 2023

Podsumowanie działań czytelniczych w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioterapii

Ponad 120 wydanych imiennych recept na szczęśliwie życie, 40 zastrzyków dobrej energii i prezentacja wyjątkowej literatury – to tylko niektóre biblioteczne atrakcje, które czekały na naszych uczniów. W dniach od 14 do 21 listopada 2023 r., szkolna biblioteka stała się miejscem, w którym każdy uczeń mógł uczestniczyć w warsztatach czytelniczych prowadzonych przez Panią Edytę Rozenfeld.

Klasy 3C z wychowawcą Panią Iwoną Dominiak i 3D z Panem Tomaszem Stróżkiem miały okazję wysłuchać opowieści z wykorzystaniem teatru kamishibai. Nasi uczniowie zgodnie stwierdzili, że książka, która najbardziej zapadła w ich pamięć to „Dziura”  Øyvind Torsetera i „Pan Nikt” Joanny Concejo.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i zaangażowanie. Za to, że książki nie tylko stały się pretekstem do wielu ciekawych rozmów, ale także za to, że dały nam ogromną siłę do kolejnych działań. Podziękowania także dla Pani Żanety Łukasiewicz za wypożyczenie białego fartucha.

Edyta Rozenfeld

Współpraca: Małgorzata Drążyk, Joanna Woźniak, Monika Gołębiowska