Dzień Edukacji Narodowej w Mieszku

13 października 2021

Nasza licealna społeczność świętowała dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości, którą przygotowały klasy 3B i 3D, wzięła udział Kadra Pedagogiczna oraz klasy 3A i 3C. Grono uczestników musiało niestety zostać znacznie ograniczone z uwagi na pandemiczną rzeczywistość.

Tradycyjnie w tym dniu ogłaszamy wyniki wyborów uzupełniających do Rady Samorządu Uczniowskiego. Nowymi członkami RSU zostali: Adam Małocha, Aleksander Janota, Miguel Dominiges-Klimek oraz Hanna Szymańska. Nowym opiekunem RSU została pani Edyta Rozenfeld. Serdecznie gratulujemy! Dzisiaj pożegnaliśmy również członków Pocztu Sztandarowego - Aleksandrę Drążyk, Roksanę Dwornik i Mateusza Faryniarza, dziękując im za dwuletnią służbę. Reprezentanci Liceum nie mogą dalej pełnić swojej funkcji ze względu na obowiązki związane z przygotowywaniem się do egzaminu maturalnego.

Uczniowie klasy 3E z Nieoficjalnego Klubu Filmowego zaprezentowali swoją produkcję, którą przygotowali jeszcze w ubiegłym roku, a która niestety nie dotarła do szerszego grona odbiorców ze względu na trwającą wówczas naukę zdalną. Zaległości zostały nadrobione, a film sprawił ogromną przyjemność naszym Nauczycielom. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

Podczas uroczystości klasa 3B, ze wsparciem uczniów z klasy 3A, zaprezentowała skecz według scenariusza Karoliny Kobińskiej, który żartobliwie przestawił naszą szkolną rzeczywistość. Uczniowie wcielili się w role nauczycieli, dyskretnie i z uśmiechem ukazując cechy naszych pedagogów.

Na zakończenie spotkania uczniowie klasy 3D złożyli Nauczycielom życzenia oraz wręczyli im symboliczny upominek. Zachęcamy wszystkim uczniów do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy świętować w pełnym gronie uczniów i nauczycieli.