27 marca - Dzień Teatru

6 kwietnia 2024

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.
/Tove Jansson/

Święto Teatru w naszej szkole to wyjątkowe dni wysokiej kultury. Obchodziliśmy  je w trzech etapach włączając się w ogólnoświatowe obchody święta Melpomeny. Pierwszym etapem było przeprowadzenie testu wiedzy o teatrze, którego wyniki przestawiają się następująco:

I miejsce - Gabriela Salamonik, 1b
II miejsce - Daria Romanowska, 1a
III miejsce - Julia Sieroczek, 1b
Wyróżnienie - Nadia Skakuj, 1d oraz Hanna Stróżek, 1a

Drugim etapem był konkurs na najlepszy plakat teatralny:

I miejsce - Dorota Wojciechowska, 1a za  plakat z „Zemsty”
II miejsce - Aleksandra Szumilas, 1d za plakat z „Alicji w Krainie Czarów”
III miejsce - Urszula Pełka i Amelia Sierpińska za plakat z „Balladyny”
Wyróżnienie - Zofia Dębicka IC za plakat z „Balladyny”

Zwieńczeniem Święta, dokładnie w Międzynarodowym Dniu Teatru, czyli 27 marca, było spotkanie w sali gimnastycznej, w który udział wzięły wszystkie klasy pierwsze oraz klasa 2d. Podczas spotkania, oprócz ogłoszenia wyników wyżej wymienionych konkursów i wręczenia nagród, zaprezentowano fragment komedii Williama Szekspira „Wesołe kumoszki z Windsoru” w wykonaniu Zofii Szwiec i Karoliny Molińskiej z klasy 1d.

Swoje teksty konkursowe wykonali również laureaci etapu rejonowego 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego: Miguel Dominges Klimek z 3c oraz Zofia Szeliga z 2c i Oliwia Brzozowicz z 4d.

Zwycięzcom konkursu szkolnego gratulujemy, a laureatom konkursu recytatorskiego życzymy powodzenia w dalszych etapach!

Drodzy uczniowie, czytajcie dramaty, oglądajcie sztuki teatralne, odwiedzajcie teatry, bądźcie świadomymi odbiorcami teatru. I… sami twórzcie TEATR!

Organizator wydarzeń: Pani Iwona Dominiak

Zdjęcia: Agnieszka Żychska