Fizyczne sukcesy naszych absolwentów

10 grudnia 2020

Z wielką przyjemnością informujemy, że ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Fizyka to lubię" organizowanego przez Polskie Towarzystwo Fizyczne z okazji Roku Fizyki.

Pani Profesor Ewa Pater przygotowywała do tego konkursu 6 osób: dwoje uczniów ze szkoły podstawowej - Ulę Stokowską i Bartosza Patera, dwie uczennice z klasy 2f - Natalię Iwaniuk i Aleksandrę Drążyk oraz dwoje naszych absolwentów - Martynę Rojczyk i Jakuba Dunajko: w takich 3 kategoriach wiekowych odbywał się ten Konkurs. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu filmu pokazującego ciekawe eksperymenty fizyczne. Konkurs ogłoszony został na początku września 2020, a termin złożenia prac upływał 27 września, było więc mało czasu, aby wszystko zorganizować, a dodatkowym utrudnieniem była zbliżająca się kolejna fala pandemii, gdyż był to czas, w którym osoby, które nie są aktualnie naszymi uczniami musiały mieć pozwolenie na wejście do budynku, a takie było konieczne, gdyż filmy nagrywaliśmy w piwnicy szkolnej i w gabinecie fizyki. Tak więc, z pewnymi "przygodami", ale udało się wszystko pięknie dopiąć na ostatni guzik.

Ostatecznie II miejsce w kategorii powyżej 19 lat uzyskała Martyna Rojczyk, a Jakub Dunajko zdobył wyróżnienie. Martyna pisze obecnie licencjat na AGH, a Jakub jest na II roku informatyki na Politechnice Poznańskiej. Wielkie gratulacje! Bardzo się cieszymy, że nadal jesteście w kontakcie ze swoją "starą szkołą" ;).

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych filmów i wszystkim uczestnikom gratulujemy fizycznych pasji i podjętego wysiłku celem ich realizacji!

Film Martynyhttps://drive.google.com/file/d/1hidjqrAJ2WO4dpEaw6Secgr4z8L9TJEi/view

Film Jakuba: https://drive.google.com/file/d/1EajGBVsVZmN7TPYlVrA6RUP7DOnVC7p1/view