Klasy 2c i 2d z roboczą wizytą w Sądzie Rejonowym

28 stycznia 2023

23 stycznia 2023 klasy 2c oraz 2d wraz z wychowawczyniami  - p.Ewą Kowalską i p.Joanną Szpytko uczestniczyli w niezwykle ciekawym spotkaniu z sędziami Sądu Rejonowego prowadzącymi na co dzień rozprawy sądowe. Jeden z sędziów jest także wykładowcą Uniwersytetu Szczecińskiego oraz angażuje się w działalność Kliniki Prawa w Szczecinie.

Młodzież miała okazję zasiąść w ławach sędziowskich, miejscach gdzie podczas rozpraw przebywają oskarżeni oraz ich obrońcy czy prokurator, a sędziowie przekazali uczniom wiele cennych informacji dotyczących sposobu przeprowadzenia postępowania dowodowego, czynności procesowych, udziału innych służb w śledztwach i dochodzeniach.

Informacje poparte były rzeczywistymi przykładami, z którymi spotykają się sędziowie na co dzień w swoim życiu zawodowym.

Uczniom przedstawiono również informację nt. przestępstw w sieci, szczególnie tych dotyczących młodzieży.

Przewidywane są następne spotkania na sali rozpraw, podczas gdy będzie miała miejsce prawdziwa rozprawa.