Lekcja obywatelska z Prezydentem

11 października 2023

We wtorek 10 października odwiedził nas Bardzo Ważny Gość - Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Panu Prezydentowi towarzyszyła Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Edyta Sawicka.

Zgromadzonym w auli szkolnej uczniom klas czwartych Prezydent Żmurkiewicz opowiadał o przebiegu swojej samorządowej drogi życiowej, problemach i nadziejach naszego miasta oraz odpowiadał na liczne pytania młodzieży. Jak przeczytać można na facebookowym profilu Pana Prezydenta: "Pytań było sporo. Wszystkie bardzo rzeczowe, konkretne i świadczące o świetnej znajomości miasta. Uczniowie IV klas Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu to dociekliwi, otwarci i ciekawi świata młodzi ludzie. Podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie rozmawiało nam się świetnie. Mam nadzieję, że przekonałem ich, by po studiach wracali do Świnoujścia, a w bliższej perspektywie wzięli udział w wyborach, żeby kraj, w którym będą żyć jeszcze wiele lat, był równie otwarty, jak oni."

Bardzo dziękujemy za spotkanie, za tak miłe słowa o naszej młodzieży i życzymy powodzenia w dalszych przedsięwzięciach!

fot. Urząd Miasta