Miesiąc bibliotek szkolnych

31 października 2019

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych. W 1999 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship)  ustanowiło takie święto. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku – cały październik. Święto bibliotek szkolnych ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W ramach obchodzenia miesiąca bibliotek szkolnych, 30 października 2019r. w Centrum Bibliotecznym odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy szkolnych. Tematem przewodnim było prowadzenie dokumentacji w bibliotece. W ramach szkolenia miałyśmy okazję wymienić się ciekawymi doświadczeniami i pomysłami. Szkolenie poprowadziła pani Romualda Stefanowicz.

Edyta Rozenfeld