Nasze uczennice w 2 etapie Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

31 stycznia 2021

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedna z najciekawszych olimpiad o zasięgu ogólnopolskim. Jest jeszcze bardzo młoda, ma zaledwie pięć edycji, jednak zdobywa olbrzymią popularność.

Jej celem jest popularyzacja wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy o kulturze filmowej oraz nauk o komunikowaniu. Każda edycja Olimpiady skupiona jest wokół innego zagadnienia. Hasłem przewodnim piątej edycji jest: Kino i twórcy patrzą w lustro: autotematyzm i autobiografizm.

Mamy przyjemność poinformować, że do V Edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej zgłosiły się 2 uczennice naszej szkoły: Marlena Jończyk z klasy 2G oraz Magdalena Kimel z klasy 3C. W olimpiadzie startowało 555 uczestników, do drugiego etapu - okręgowego - zakwalifikowały się 163 osoby, w tym obie nasze uczennice! Marlena i Magdalena pisały test obejmujący imponujący zakres wiedzy, a także musiały napisać projekt filmu. Zmagania 2 etapu już się odbyły i w tej chwili czekamy na wyniki. Gratulujemy serdecznie naszym uczennicom i życzymy powodzenia!

Opiekunkami uczennic są panie Iwona Dominiak i Katarzyna Dudeńko.