Pamiętamy o zmarłych nauczycielach

31 października 2019

Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami oraz dyrektor liceum, pan Piotr Adamczyk, odwiedzili w tym tygodniu groby naszych dawnych nauczycieli. Nasza licealna społeczność pielęgnuje w ten sposób tradycję, oddając hołd i zachowując w pamięci tych, których z nami już nie ma.

Na świnoujskim cmentarzu odwiedzamy miejsca pamięci 29 nieżyjących pracowników szkoły oraz jeden w Międzyzdrojach - Pana Stanisława Nowińskiego, wieloletniego nauczyciela biologii, który odszedł od nas w 2013 roku. Przed wizytą na cmentarzu część nauczycieli poświęciła lekcję wychowawczą na zapoznanie uczniów z sylwetkami zmarłych pedagogów. Na szkolnej witrynie internetowej mamy również specjalne miejsce z fotografiami i notką biograficzną o naszych dawnych, nieżyjących już pracownikach "Mieszka": http://lo-mieszko.pl/historia/ - zakładka "In Memoriam".
Do drzwi pamięci mojej ciągle stukam
Otwieram drżącą dłonią je
Szukając dobrych słów
Z poezji pięknych snów (...)