Pan Profesor Zenon Mroczkowski nie żyje

Pan Profesor Zenon Mroczkowski nie żyje

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 19 marca zmarł wieloletni pracownik i dawny wicedyrektor „Mieszka”, wieloletni pracownik Wydziału Oświaty, współzałożyciel „Logosu”, nieodżałowany wykładowca matematyki – Pan Profesor Zenon Mroczkowski.

Tak wspominają Pana Profesora była uczennica i były współpracownik:

Joanna Byner: „Wyjątkowy nauczyciel, pedagog, człowiek. Matematyka „dla humanistów” dała efekty.
A oprócz cyfr, wzorów i zadań jestem Mu wdzięczna za facecje, dzielnego Wojaka Szwejka i łacińskie przysłowia. „Sapere aude” pamiętam do dziś…Niech spoczywa w pokoju wiecznym!”


Grzegorz Kapla: „Bardzo to przykra wiadomość. Ale jakby powiedzieli, Stefan Sroka i pan Zenon, śmiertelność w przypadku naszego gatunku wynosi sto procent i nie ma powodu, żeby było inaczej. Jest natomiast zadanie – żeby tak żyć, aby nie zmarnować własnego potencjału, żeby nie przegapić ważnych spraw, takich jak przyjaźń – jeśli można nią kogoś obdarzyć, jak szansa – jeśli można ją komuś podarować, jak sprawiedliwość – jeśli można zachować jej wątłą lecz wyraźną granicę, jak książka – jeśli mamy czas, żeby jej nie przekartkować niedbale. Dobrze, jeśli dobre życie jest długie, bo wtedy więcej szans, że się rozda tego najlepszego więcej i więcej. W tamtym świecie też są ludzie, którym trzeba to i owo wyjaśnić. Więc nie płakać trzeba, ale wdzięcznym być, żeśmy mogli się spotkać w szczęśliwych dniach, kiedy wszystko było jeszcze zielone.”

Z uwagi na wyjątkową sytuację jaką jest zagrożenie epidemiczne, nie możemy tłumnie pożegnać Pana Profesora – Rodzina Zmarłego prosi jedynie o duchowe pożegnanie w dniu 30 marca w dniu Jego 79 urodzin.