Pan Profesor Zenon Mroczkowski nie żyje

23 marca 2020

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 19 marca zmarł wieloletni pracownik i dawny wicedyrektor "Mieszka", wieloletni pracownik Wydziału Oświaty, współzałożyciel "Logosu", nieodżałowany wykładowca matematyki - Pan Profesor Zenon Mroczkowski.

Tak wspominają Pana Profesora była uczennica i były współpracownik:

Joanna Byner: "Wyjątkowy nauczyciel, pedagog, człowiek. Matematyka "dla humanistów" dała efekty.
A oprócz cyfr, wzorów i zadań jestem Mu wdzięczna za facecje, dzielnego Wojaka Szwejka i łacińskie przysłowia. "Sapere aude" pamiętam do dziś...Niech spoczywa w pokoju wiecznym!"


Grzegorz Kapla: "Bardzo to przykra wiadomość. Ale jakby powiedzieli, Stefan Sroka i pan Zenon, śmiertelność w przypadku naszego gatunku wynosi sto procent i nie ma powodu, żeby było inaczej. Jest natomiast zadanie - żeby tak żyć, aby nie zmarnować własnego potencjału, żeby nie przegapić ważnych spraw, takich jak przyjaźń - jeśli można nią kogoś obdarzyć, jak szansa - jeśli można ją komuś podarować, jak sprawiedliwość - jeśli można zachować jej wątłą lecz wyraźną granicę, jak książka - jeśli mamy czas, żeby jej nie przekartkować niedbale. Dobrze, jeśli dobre życie jest długie, bo wtedy więcej szans, że się rozda tego najlepszego więcej i więcej. W tamtym świecie też są ludzie, którym trzeba to i owo wyjaśnić. Więc nie płakać trzeba, ale wdzięcznym być, żeśmy mogli się spotkać w szczęśliwych dniach, kiedy wszystko było jeszcze zielone."

Z uwagi na wyjątkową sytuację jaką jest zagrożenie epidemiczne, nie możemy tłumnie pożegnać Pana Profesora - Rodzina Zmarłego prosi jedynie o duchowe pożegnanie w dniu 30 marca w dniu Jego 79 urodzin.

TELEFON
91 321 26 30
EMAIL
sekretariat@lo-mieszko.pl
ADRES
Ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 2
72-600 Świnoujście
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram