Pierwszaki pierwszakom

16 października 2018

O tym, że sztuka ładnego czytania jest ważna, przekonały się klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu.

W dniach 15 i 16.10.2018r. w Centrum Bibliotecznym odbyła się akcja: „Pierwszaki - pierwszakom, czyli sztuka pięknego czytania”. Uczniowie klasy 1D: Wiktoria Kozak, Oliwia Kmieć, Paulina Harasimowicz, Kacper Ruciak, Klaudia Maliszewska, Wojtek Zalewski, Jaśmina Orzechowska - wcielili się w zabawne role zwierząt. Franciszek Karpowicz z klasy 2A uświetnił występ grając na pianinie. Wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 ze szczególnym skupieniem oczekiwali na pojawiające się zwierzęta. Narrację poprowadził Krzysztof Augustyniak. „Buzię i język więc dziś poćwiczymy i przy tym świetnie się pobawimy” – zachęcał do wspólnej zabawy. Uśmiechy na twarzy dzieci oraz głośne brawa to najlepsze podziękowanie za wspólną zabawę - zresztą, spójrzcie tylko na zdęcia!