Podziękowaliśmy naszym Nauczycielom i Pracownikom szkoły

14 października 2019

Dzień Edukacji Narodowej to zawsze dzień szczególny w życiu szkoły, to święto wszystkich nauczycieli i pracowników, dzień w którym uczniowie mają okazję podziękować im za codzienną pracę. Z tej właśnie okazji spotkaliśmy się w piątek na apelu przygotowanym przez Radę Samorządu Uczniowskiego i klasę 2c, która przygotowała program artystyczny.

W tym roku był to również czas, kiedy już w pełni oficjalnie uhonorowano naszą najlepszą uczennicę – Natalię Srebnicką z klasy 2d, która otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów, o czym poinformował zebranych Pan Dyrektor Piotr Adamczyk.

Zwyczajowo w naszej szkole jest to również dzień ogłoszenia wyników wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego. W tym roku swoją pracę w RSU zakończyły trzy uczennice klas trzecich: Weronika Otocka, Wiktoria Góra i Aleksandra Denysiuk. Z dotychczasowego składu pozostali chłopcy: Hubert Jakubowski, Tymoteusz Stryczyński, Dawid Prokop i Krzysztof Augustyniak, którzy nie tylko podziękowali dziewczętom wręczając im okazjonalnego kwiatka, ale i złożyli podziękowania pani Patrycji Cackowskiej, która współpracowała z RSU jako opiekunka w roku ubiegłym. Po, jak zwykle wzruszającym, momencie pożegnań zostały ogłoszone wyniki tegorocznych wyborów. Tradycyjnie do Rady Samorządu Uczniowskiego wchodzi tyle samo osób, ile ją opuszcza. Tym razem jednak okazało się, że aż dwie osoby uzyskały równorzędną liczbę głosów, w związku z czym Rada wzmocni się aż o cztery osoby: Marcelinę Ciesielską z klasy 2a, Kacpra Sęczka z klasy 1a, Oliwię Biegun z klasy 1b oraz Ignacego Karpowicza z klasy 1e. Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników! Na początek owocnej dalszej pracy wszyscy członkowie nowej Rady Samorządu Uczniowskiego otrzymali słodki upominek.

Kolejną atrakcją było rozstrzygnięcie konkursu „Mój rower i ja”, którego wyniki ogłosił Naczelny Rowerzysta naszej szkoły, czyli Pan Dyrektor Piotr Adamczyk. Konkurs wygrał Tymoteusz Sondel z klasy 1a, jednak wyróżniono również pracę Patryka Pulchnego z klasy 2a.

Następnym niezwykle ważnym punktem spotkania był oczywiście program artystyczny przygotowany przez klasę 2c – tym razem był to film przedstawiający efekty licznych wywiadów z nauczycielami i uczniami, które przeprowadziły Natalia Molga, Maria Iwaszkiewicz i Julia Kaczewska, a zmontowała Katarzyna Achramowicz. Największą radość bez wątpienia wzbudziły wspomnienia nauczycieli z ich czasów szkolnych. Zamknięciem programu było ogłoszenie wyników przeprowadzonej przez klasę 2c ankiety i wręczenie dyplomów nauczycielom, którzy przez najliczniejszą część uczniów zostali wybrani jako najbardziej sympatyczni, uśmiechnięci i wykazujący się poczuciem humoru – a są to Pani Beata Czajkowska i Pan Tomasz Stróżek. Tytuł nauczyciela najbardziej motywującego zdobyła Pani Żaneta Łukasiewicz. Serdecznie gratulujemy! Za wybory “naj-nauczycieli” odpowiedzialne były Weronika Siejka, Marysia Kita, Karolina Ludwiczak, Agnieszka Sowa, Julia Oleska, a apel prowadziła Julia Kula. Dziękujemy klasie 2c  i wychowawczyni Pani Patrycji Cackowskiej za tak wesołą część artystyczną, bardzo doceniamy! 🙂

Na zakończenie przedstawiciele RSU złożyli w imieniu całej społeczności uczniowskiej życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły wręczając równocześnie urocze kartki z życzeniami przygotowane przez uczniów klas pierwszych. A czego im życzyli?

-Niech Wam los łaskawy sprzyja!
-Niech Was szczęście nie omija!

-Niechaj świat się do Was śmieje!
-Niech wiatr w oczy Wam nie wieje!

-Niechaj Was omija grypka!
-Wiernie służy złota rybka!
-Mądrych uczniów cne gromady wygrywają olimpiady!

-Czerpcie z rogu obfitości całe fury cierpliwości,
aby znosić bez paniki nasze psoty i wybryki!

-Tego dziś w wiązanej mowie
wszyscy życzą Wam uczniowie!

Na tym apel zakończono, choć był to też moment już na indywidualne i klasowe życzenia i podziękowania. Krótko mówiąc – było naprawdę miło.

tekst: Katarzyna Dudeńko

fot. Marcelina Ciesielska, Aleksandra Denysiuk