Projekt edukacyjny z Narodowym Bankiem Polskim

15 lutego 2019

Projekt edukacyjny dofinansowany przez Narodowy Bank Polski trwa w naszej szkole od 17.12.2018 roku do 25.04.2019 roku. Jego głównym celem  jest poszerzenie wiedzy uczniów klas pierwszych z zakresu systemu finansowego państwa, ze szczególnym uwzględnieniem roli i zadań Narodowego Banku Polskiego.

W ramach projektu prowadzimy zajęcia edukacyjne dostosowane do poziomu i zaawansowania pracy w poszczególnych grupach, następnie zorganizujemy wystawę poświęconą Sławomirowi Skrzypkowi, pomysłodawcy placówki Centrum Pieniądza w Warszawie oraz zorganizujemy konkurs na najciekawszą grę planszową na temat roli i znaczenia NBP w gospodarce. Zwycięska grupa w nagrodę pojedzie na dwudniową wycieczkę do Warszawy, aby zwiedzić Centrum Pieniądza.

Koordynatorem projektu jest pani Lidia Sokołowska.