Przemysław Strzelczyk w 2 etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

3 grudnia 2023

Przemysław Strzelczyk z klasy 4a jako jedyny w szkole zakwalifikował się do drugiego etapu XXII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej! W etapie szkolnym wzięło udział 35 uczennic i uczniów, ale to Przemek pojedzie 13 stycznia na 2 etap do Szczecina. Uwaga, będzie to dzień po studniówce, więc czujemy, że będzie potrzebna spora dawka mocnej kawy! Przemkowi serdecznie gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w następnym etapie!

Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego również gratulujemy ambicji i chęci do zmagań z tak trudną materią! Brawo!

O Olimpiadzie można przeczytać więcej na stronie organizatora: "Olimpiada Lingwistyki Matematycznej stanowi ogólnopolskie eliminacje do IOL (International Olympiad in Lingustics), czyli Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej (wcześniej pod nazwą Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej). Zawody są organizowane od roku szkolnego 2004/05 przez Fundację Matematyków Wrocławskich przy współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Stowarzyszeniem Lingwistyki Rekreacyjnej. Jest to w kolejności powstania dziewiąta z 15 międzynarodowych olimpiad naukowych dla uczniów." (https://fmw.math.uni.wroc.pl/.../olimpiada-lingwistyki...)