Przygotowania do projektu CREDO

22 września 2019

W dniach 19.09.2019 - 21.09.2019 uczniowie Ola Puchała i Adam Gawroński z Panią Ewą Pater brali udział w szkoleniu przygotowującym do prowadzenia pomiarów promieniowania kosmicznego w naszym mieście. Spotkanie odbyło się w Instytucie Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Uczniowie będą wprowadzać inne osoby do Międzynarodowego Projektu CREDO - informacje na stronie https://credo.science/credo-workshop-2019/. Do naszej drużyny dołączyli również absolwenci naszej szkoły: Mariusz Majzner i Denis Janiak.


Wspólne zdjęcie wykonaliśmy w laboratorium badawczym IFJ przed urządzeniem do kontrolowanej SYNTEZY TERMOJĄDROWEJ. Mieliśmy okazję oglądać ciekawe doświadczenia z nadprzewodnikami. Oprócz wykładów i warsztatów dotyczących promieniowania kosmicznego braliśmy również udział w astroedukacji. O dalszych naszych działaniach i planach poinformujemy wkrótce.

 

TELEFON
91 321 26 30
EMAIL
sekretariat@lo-mieszko.pl
ADRES
Ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 2
72-600 Świnoujście
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram