Seminarium "Budowa reaktorów atomowych w Polsce"

22 października 2021

21 października 2021 uczniowie klas 3F oraz 1A wzięli udział w zdalnym seminarium dotyczącym budowy w Polsce reaktorów atomowych. Seminarium prowadziło Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku.

W zakładach chemicznych w Policach planowana jest budowa reaktora na potrzeby energetyczne firmy. Wybrano więc szkołę w Świnoujściu, aby przygotowywać młode społeczeństwo północno-zachodniej Polski na przyjęcie tej planowanej budowy.

Reaktory atomowe wysokotemperaturowe będą niewielkimi obiektami na potrzeby przemysłu chemicznego, petrochemicznego, papierniczego w Polsce. Na świecie pracuje już kilkaset takich reaktorów.

Ewa Pater