Smacznie i międzynarodowo

19 maja 2019
To był najprawdopodobniej najsmaczniejszy Dzień Języków Obcych w historii Mieszka! Pomysł pani Beaty Szumickiej "chwycił" i przyciągnął tłumy chętnych! Tym razem za pyszne ciasteczka nie trzeba było płacić, a właściwie trzeba było - tylko że walutą była... wiedza! No dobrze - trudno bardzo nie było, bo nie chodziło o to, by kogoś złapać na niewiedzy, ale by ją właśnie podać w lekkiej, przyjemnej, ale jednak pożytecznej formie, dlatego też pytania były umieszczone wcześniej na stronie szkoły i na facebooku. Ciasteczka były na tyle poważną pokusą, że osoby, którym nie powiodło się odpowiedzieć na pytanie poprawnie za pierwszym razem, losowały kolejne pytanie i w efekcie nikt od stolika nie odszedł głodny!
Wszyscy bardzo serdecznie dziękujemy za tak miłe urozmaicenie piątku w szkole: zarówno pani Szumickiej jak i jej wspaniałym pomocniczkom, bez których nic by nie było takie, jakie było!
Ciasta upiekły:
2b: Wiktoria Góra, Kinga Skura, Natalia i Zuzanna Bortnowskie, Julia Piersa
2c: Joanna Zajac
1a: Milena Michalska
Plakaty przygotowały: Wiktoria Kesterke (2c) i Kamila Cudnik (2d)
Stoisko obsługiwały uczennice klasy 2b: Weronika Otocka, Paulina Hołyst, Weronika Grygowska, Małgorzata Michalak, Kinga Skura, Wiktoria Góra, Natalia i Zuzanna Bortnowskie
zdjęcia: p. Edyta Rozenfeld