Smacznie z Lemem w bibliotece

7 grudnia 2021

2021 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Lema.  To właśnie w tym roku mija równo 100 lat od dnia, w którym urodził się jeden z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, eseistów, futurologów i filozofów XX wieku -  Stanisław Lem. Z tej okazji Centrum Biblioteczne zorganizowało warsztaty „Ugryź i zasmakuj Lema”. Zadaniem uczniów było wykonanie galaktycznego dania oraz napisanie przepisu inspirowanego twórczością Lema. Wszystkim, którzy uczestniczyli w warsztatach ogromnie dziękujemy! Świetliste wstęgi cebuli, pierścienie Saturna, spadające gwiazdy, zblanszowane cytrusy z Księżyca, galaktyczne pomidory, to tylko niektóre składniki, których użycie gwarantuje smak i jakość dania.

Warsztaty zorganizowały: Joanna Szafrańska, Edyta Rozenfeld