Sondaż przedwyborczy

13 października 2023

W piątek, 13 września 2023 roku, w naszym liceum odbył się sondaż wyborczy, zorganizowany przez uczniów z klasy 2C z pomocą Pani Hanny Krajniak oraz Pani Patrycji Cackowskiej, dotyczący zbliżających się wyborów do Sejmu i Senatu. Udział w głosowaniu wzięli uczniowie klas drugich, trzecich oraz czwartych. Sam sondaż miał na celu zachęcenie młodzieży mającej prawa wyborcze do oddania swojego głosu w wyborach, które odbędą się 15 października, natomiast w przypadku osób niepełnoletnich — zwiększenie świadomości politycznej.

W sondażu wzięły udział 243 osoby. W skład komisji wyborczej wchodzili uczniowe klasy 2C: Borys Kowalewski, Anna Caban, Klaudia Stępniewska, Zofia Szeliga, Helena Wójcicka i Gabriela Synoradzka oraz dodatkowo uczeń z klasy 2A — Bartosz Walkowiak. Wyniki natomiast prezentują się następująco:

1. Donald Tusk (Koalicja Obywatelska) — 43,6%
  2. Robert Biedroń (Nowa Lewica) — 19,3%
  3. Sławomir Mentzen (Konfederacja Wolność i Niepodległość) — 12,8%
  4. Szymon Hołownia (Trzecia droga) — 12,3%
  5. Tymoteusz Myrda (Bezpartyjni Samorządowcy) — 5,3%
  6. Niezaznaczone głosy — 4,1%
  7. Jarosław Kaczyński (Prawo i Sprawiedliwość) — 2,9%
  8. Unieważnione głosy — 1,6%
  9. Rafał Piech (Polska Jest Jedna) — 0,8%

Dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy do głosowania w niedzielę!

Anna Caban