Sukces Diaboliny!

12 stycznia 2019

"Opowiemy jeszcze raz tę starą baśń i przekonamy się, czy rzeczywiście wszyscy tak dobrze ją znacie. Dawno, dawno temu były sobie dwa królestwa, wyjątkowo niedobrani sąsiedzi. Mówiono, że nienawiść między nimi była tak wielka, iż tylko wielkie zło lub potężne dobro mogłyby je zjednoczyć. W jednym kraju mieszkali ludzie tacy jak my, a rządził nimi próżny i chciwy monarcha, z zawiścią spoglądający na bogaty i piękny kraj ościenny, zwany knieją."

fot. Marcelina Ciesielska

9 stycznia 2019 roku w Miejskim Domu Kultury odbyło się przedstawienie charytatywne „Diabolina” z okazji WOŚP wyreżyserowane przez panią Iwonę Dominiak, oparte na filmie „Czarownica”. Była to pięknie opowiedziana, metaforyczna historia o tym, że człowiek składa się z dwóch natur: dobra i zła, a jest to przecież przesłanie, które aktualne jest do dzisiaj i dotyczy każdego z nas.

fot. Agnieszka Żychska

Składamy gorące gratulacje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego magicznego przedstawienia! Role zagrane przez głównych bohaterów były rewelacyjne! Scena wręcz żyła postaciami. Jesteśmy też pełni podziwu dla twórców bardzo dobrej scenografii, która ubarwiła całe przedstawienie. Piękne, żywe kolory, poruszające się kwiaty, drzewa, zwierzęta, cudowne wróżki - to wszystko robiło wrażenie. Pamiętamy oczywiście, że ta bogata scenografia była możliwa dzięki uczniowskim składkom! Jesteście super! Dziękujemy WOŚP w Świnoujściu i MDK za współorganizowanie imprezy. Szczególne ukłony składamy Mateuszowi Czopowi za nagłośnienie, Dawidowi Bachryjowi za ciekawe oświetlenie oraz paniom z obsługi za przygotowanie sali. Pozdrawiamy z uśmiechem p. Agnieszkę Żychską i Marcelinę Ciesielską (kl. 1a), które z aparatami fotograficznymi towarzyszyły nam na próbie generalnej 🙂  p. Alfreda Żurawskiego, który zrobił nam piękne zdjęcia na przedstawieniu i p. Katarzynę Baranowską - autorkę wymownego, przyprawiającego o dreszcze plakatu!

"Miłość rzadko razi jak piorun. Zazwyczaj przychodzi z czasem, a wtedy jest dojrzalsza i silniejsza od śmierci. Mówię wam to ja, małżonek królowej obu królestw i dziedzic sąsiedniego królestwa."

Jeszcze raz - wielkie brawa dla Wszystkich!

fot. Agnieszka Żychska

A oto nasi wspaniali aktorzy, którym serdecznie dziękujemy za ich trud i wysiłek. Było naprawdę pięknie!

Klasa IB: Jakub Nowak - królewicz Filip, Paulina Krajeńska - najstarsza driada, Malwina Wiśniewska - driada, Klaudia Sufryt - wróżka Kocopola 1, Dawid Prokop - Stefan jako chłopiec, Stasiek Juszczak - rycerz, Meysam Ablouei - rycerz, Julia Falfer - animacja roślin, Wiktoria Marcula - błotny jeż, Magdalena Reliszko - animacja roślin, Natalia Nowak - animacja roślin, Tomek Labiś, Oktawia Zakrzewska, Sara Bielska - obsługa techniczna i animacja roślin.

Klasa IC: Natalia Siwek-driada, Weronika Siejka - narrator 1, Oliwia Czarnowska - wróżka Kocopola 2, Natalia Molga - wróżka Kartofelia 1, Natalia Piotrowska - dorosła Diabolina
oraz wokal, Ola Krupińska - mała Diabolina, Maria Iwaszkiewicz - wróżka Motylia 1.

Klasa ID: Krzysztof Augustyniak - narrator 2, Klaudia Maliszewska - jednorożec, Paulina Harasimowicz - driada, Patryk Wiewiórka - dworzanin, Dawid Adamski - dworzanin, Kacper Ruciak - rycerz, Nataniel Kutkowski - rycerz, Jakub Pelpliński - drzewiec Baltazar (rycerz Diaboliny), Jakub Szymański - drzewiec, Jaśmina Orzechowska - biedronka, Justyna Skrudlik - jednorożec, Wiktoria Kozak - jednorożec, Wojtek Zalewski - drzewiec.

Klasa IIA: Agata Majewska - królowa, żona Stefana, matka Aurory.

Klasa IIB: Weronika Grygowska - dorosła Diabolina oraz wokal, Oliwia Chruszczyk - średnia Aurora, Marcin Janiszewski - król Henryk, Julia Kasprzak - 16-letnia Aurora, Weronika Otocka - wróżka Motylia 2, Paulina Felician - wróżka Kartofelia 2, Julia Piersa - błotny jeż.

Klasa IIC: Natalia Szczepaniak - driada, Martyna Knap - dwórka, Asia Zając - dwórka, Dawid Orłowski - król Stefan, Sebastian Koweła - rycerz, Damian Wlazło - rycerz, Martyna Holčik - animacja roślin.

Klasa IIID: Julia Winiarska - dwórka, Filip Litwiniec - kruk Diaval, Gabriela Kruk - wokal

Gościnnie wystąpiła Zuzia Rozenfeld - klasa I, SP nr 6.

Pracochłonne dekoracje wykonali uczniowie:

Klasa IC: Katarzyna Achramowicz, Oliwia Bajdowicz, Karolina Ludwiczak, Natalia Molga.

Klasa IIC: Emilia Deptuła, Natalia Szczepaniak, Marta Czarnowska, Aleksandra Denysiuk, Wiktoria Jasnos, Katarzyna Michalska.

Z trzech przedstawień charytatywnych Diaboliny dla szkół zebrano 3 107,15 zł+ 1 EURO,
słownie: trzy tysiące sto siedem złotych 15/100.

Do tej kwoty 13 stycznia 2019 roku zostaną doliczone środki pieniężne zebrane w czasie wieczornego przedstawienia,
które odbyło się o 18.00.

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom, których uczniowie i nauczyciele zaszczycili nas swoją obecnością,

szczególnie: SP nr 1, SP nr 4, SP nr 6, Logos, STSG.

"Ostatecznie wbrew przepowiedniom zjednoczyła nas nie postać dobra ani postać zła, ale postać dobra i zła zarazem. A na imię miała Diabolina, czyli Maleficent."

Zdjęcie główne: Marcelina Ciesielska, album zdjęć p. Alfreda Żurawskiego: Diabolina na deskach MDK