Uroczyste podsumowanie XXV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023

9 lutego 2023

We wtorek 7 lutego 2023 roku w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyło się uroczyste podsumowanie XXV Rankingu Liceów i Techników Perspektyw 2023. Pamiątkowe statuetki dyrektorom Złotych, Srebrnych i Brązowych Liceów i Techników wręczyli wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki oraz Katarzyna Koszewska, zachodniopomorski kurator oświaty.

W wydarzeniu uczestniczyli także wicekuratorzy Jerzy Sołtysiak i Bogusław Ogorzałek, dyrektorzy wyróżnionych szkół oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły - w tym gronie znaleźli się oczywiście Pani Dyrektor naszego Liceum Renata Brudnik oraz wiceprezydent Paweł Sujka (poniżej na zdjęciu razem z p. Kurator i p. Wojewodą).

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i ludzie stoją

W województwie zachodniopomorskim zaszczytne miano „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2023 roku zdobyły w sumie 54 placówki - w tym 33 licea. "Mieszko" znalazło się na 12 miejscu! Serdeczne gratulacje i pozdrowienia przesyłamy przy tej pięknej okazji dla Pana DyrektoraPiotra Adamczyka, który prowadził liceum w roku 2021/2022, a Srebrna Tarcza przyznawana jest właśnie za osiągnięcia szkoły w poprzednim roku!

Punkty rankingowe przyznawane są na podstawie olimpiad przedmiotowych i wyników matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W całym kraju jest ponad 3000 liceów ogólnokształcących, ale tylko 1000 z nich znajduje miejsce w rankingu. Po raz pierwszy w historii zdobyta Srebrna Tarcza może być i jest dla nas powodem wielkiej radości i dumy!

"Uzyskanie wysokiego wyniku w rankingu to prestiżowe wyróżnienie dla każdej szkoły. Wyróżnienie będące efektem Państwa wspólnej pracy," podkreśliła Katarzyna Koszewska, Zachodniopomorski Kurator Oświaty podczas uroczystości podsumowania XXV Rankingu Perspektyw 2023, natomiast wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zwracając się do zaproszonych gości powiedział: "Mogę się cieszyć i dziękować Państwu za tę pracę, którą Państwo wykonaliście, żeby się w tym rankingu znaleźć i żeby być wyróżnionym tym medalem, tą odznaką srebrną, złotą czy brązową, bo każda jest powodem do dumy."

Szanowni Czytelnicy naszej strony, sympatycy "Mieszka", drodzy Absolwenci i aktualni uczniowie - cieszcie się razem z nami!

- Dyrekcja i Nauczyciele "Mieszka"

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji Jacka Gonery z TVP Szczecin: RELACJA

Zdjęcia: Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty