Ważna konferencja w Bibliotece

24 października 2023

20 października 2023r. w bibliotece szkolnej odbyła się konferencja z okazji Międzynarodowego Miesiąca Biblioteka Szkolnych pod hasłem „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”. Przybyłych nauczycieli bibliotekarzy przywitała pani dyrektor Renata Brudnik. Spotkanie rozpoczęła pani Grażyna Lis z Biblioteki Pedagogicznej Oddziału Zamiejscowego w Świnoujściu, która przedstawiła aktualne akty prawne obowiązujące w bibliotece szkolnej.

Teatr kamishibai był kolejną atrakcją przygotowaną, aby pokazać, że biblioteka szkolna to miejsce, w którym czytelnik zasługuje na szczególne traktowanie. Plantcrossing, bookcrossing, to stałe elementy, które zawitały do naszej szkolnej biblioteki. Cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród nauczycieli i pracowników szkoły.

O współpracy z biblioteką oraz o swoich teatralnych planach opowiedziała nam pani Iwona Dominiak , która obecnie pracuje nad scenariuszem do kolejnego przedstawienia. Cieszymy się, że wspólne spotkania nauczycieli bibliotekarzy dają możliwość pokazania ważnej funkcji biblioteki szkolnej jako miejsca, które nie tylko wspiera edukację szkolną, ale też dzięki swojej ofercie i atmosferze pokazuje inne horyzonty, dba o rozwój zainteresowań. Bo biblioteka daje uczniom własną przestrzeń, w której kwitnie kreatywność i wyobraźnia!

Edyta Rozenfeld

Zdjęcia: Alicja Jakubowska